T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / GÜRSU - Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Duyurular

Mrt

Sayın velilerimiz;

Milli Eğitim Bakanlığımızca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen bir haftalık aranın ardından 23 Mart' tan itibaren uzaktan eğitim başlatılacak. Öğrencilerimizin TRT ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitimlerini aşağıda yayınlamış olduğumuz ders programına göre takip etmelerini sağlayınız. Öğrenciler daha sonra aldıkları uzaktan eğitim derslerinden sınav olacaklardır. 

Mrt

Okullarımızın tatil olmasından  dolayı öğrencilerimizin görevlendirildiği okul sağlığı ve beslenme okul etkinlikleri iptal edilmiştir. 

Mrt

Mrt

14.03.2020 tarihinde Cumartesi günü yapılması planlanan işini şansa bırakma zirvesi sağlık tedbirleri nedeniyle iptal edilmiştir.

Mrt

16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilmesi planlanan kariyer günleri okulların tatil olması nedeniyle iptal edilmiştir. 

Mrt

Türkiye genelinde koronavirüs nedeni ile alınan tedbirlerden dolayı çocuklarımızı ve velilerimizi korumak amacıyla 16 Mart Pazartesi günü itibariyle okullar edilmiştir. Tüm gelişmeleri okulumuzun web sitesinden takip edebilirsiniz.

Mrt

Okulumuzun 11. sınıf öğrencileri 14.03.2020 tarihinde Cumartesi günü öğretmenlerimizle birlikte Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi' nin "İşini Şanda Bırakma Zirvesi" adı altında düzenlemiş olduğu Girişimcilik zirvesine katılacaklardır. Zirveye katılım amacı, 11. sınıf öğrencilerinde girişimcilik bilincinin kazandırılmasıdır. Zirveye katılan öğrencilerin girişimci fikirler üretme, fırsatları görme ve avantaja çevirme, iş kurma ve geliştirme konularında motivasyonlarının artması beklenmektedir. Zirve Görükle Gençlik Merkezinde gerçekleşecektir. 

Mrt

Okulumuzda öğrencilerimizi meslekler hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen kariyer günleri devam etmektedir. 16 Mart Pazartesi günü Yeşim Tekstil Genel Müdür Asistanı Sayın Serpil SOYKAN okulumuzda öğrencilerimizle bir araya gelecektir. 

Mrt

Okulumuzda 12 Mart 2020 Perşembe günü İstiklal Marşı' nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY' u Anma Günü etkinlikleri kapsamında tören yapılacaktır. Törene tüm velilerimiz davetlidir. 

Mrt

Okulumuzda velilerimize yönelik koronovirüs koruma ve kontrol önlemleri bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. 11/03/2020 tarihinde Çarşamba günü saat 15:00' te  yapılacak olan toplantıya tüm velilerimizin katılımı önem arzetmektedir. 

Mrt

Sıfır Atık ve Entegre Çevre Bilgi Sistemi Uygulaması Kursu 04.03.2020 tarihinde Çarşamba günü saat 14:00 te okulumuzda yapılacaktır. Tüm kursiyerlerin e-devlet şifreleri gerekli olacaktır. 

Mrt

9 Mart Pazartesi Günü 12. sınıf öğrencilerimiz Anadolu Üniversitesi' ni tanımak ve üniversite hakkında bilgi almak için Eskişehir' e gideceklerdir.Üniversite tanıtım gezileri okulumuzun Gezi Kulübü tarafından düzenlenmektedir. 

Mrt

Okulumuzda Kızılay ve Yeşilay Kulübü öğrencileri tarafından tüm sınıflarda "Madde Bağımlılığı Bilinçlendirme Sunumu" yapılmıştır. Eğitim-Öğretim yılının II. döneminde yapılacak olan veli toplantısında da tüm velilerimize madde bağımlılı ile ilgili bilgilendirileceklerdir. 

Mrt

Okulumuzda "Vergi Haftası" ile ilgili yapılan ve yapılacak olan etkinlikler dahilinde 06/03/2020 tarihinde Cuma günü sınıflar arası BİLGİ YARIŞMASI yapılacaktır. Bilgi yarışması okulumuzun çok amaçlı salonunda yapılacak olup, tüm velilerimiz davetlidir. 

Mrt

Okulumuzda öğrencilerimizi bilinçlendirmek için kan bağışının önemi hakkında tüm öğrencilerimize kan bağışı ile ilgili bilgler verildi. Eğitim- Öğretim yılının II. döneminde yapılacak olan veli toplantısında da velilerimiz bu konuda bilgilendirileceklerdir.