T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / GÜRSU - Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Hitachi Automative System Group firmasında üst düzey yönetici asistanı ve iletişim sorumlusu Hilal KALENDEROĞLU "Kariyer Günleri" kapsımda düzenlenen etkinliklerde öğrencilerimizle buluştu. Özellikle büro yönetimi bölümü öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlik yüz elli öğrencinin ve on beş öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Sayın Hilal KALENDEROĞLU mesleği ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirdi ve öğrencilerimize iş hayatıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttıran etkinlik okul müdürümüz Abdurrahman TAPİNÇ' İN Hilal KALENDEROĞLU' na teşekkür etmek için verdiği hediye ile son buldu. Etkinliğin sona ermesinden sonra etkinliğine katılan tüm öğrencilerimiz okulumuzda meslek tanıtımı faaliyetlerinin yapılmasının kendileri için çok faydalı olduğunu söylediler. 

Şbt

Okulumuz "Sıfır Atık" kampanyasına büyük önem vermektedir. Öğrencilerimize sıfır atık kapsamında atık bitkisel yağ ile ilgili eğitim verilmektedir. Eğitimler kimya öğrentmeni tarafından planlanıp EVEP16 sistemindeki sunular kullanılarak yapılmaktadır. Öğrencilerimize atık yağların nasıl oluştuğu, atık yağların çevreye verdiği zararlar, atık yağların  nasıl toplanması gerektiği ve atık yağların geri dönüşümü ile ilgli bilgi verilmektedir. Eğitimler her sınıf için ayrı ayrı planlanmaktadır ve eğitimleri tüm öğrencilerimizin alması sağlanmaktadır. 

Şbt

Okulumuz "Sıfır Atık Eğitimleri" kapsamında Atık Pil Toplama Kampanyasına büyük önem vermektedir. Okulumuzun tüm öğrencileri fizik öğretmenlerimizin planlarına uygun olarak Atık Pil eğitimi almaktadırlar. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin de katkılarıyla okulumuzdaki pil atık kutuları dolmuştur. Atık Pil Toplama Kampanyasına destek veren tüm öğrenci, personel ve velilerimize teşekkür ederiz. 

Şbt

Okulumuzun ısınma sisteminde meydana gelen arıza hızlı bir çalışma sonucu giderilmiştir. 

Ock

Okulumuzda 73. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası etkinlikleri 06/01/2020 tarihi itibariyle başlamıştır. Bayrak töreninden sonra "Öksürüğünü Kapa" sloganı ile başlayan etkinlikler gün boyu slayt gösterisi ile devam etmiştir. Öğretmen ve öğrencilerimiz verem hastalığı, veremin belirtileri ve verem tedavisi hakkında bilgilendirilmişlerdir.

Ock

Gürsu İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından öğrencilerimize sosyal ağlar hakkında bilgi verilip, okuryazarlık ölçeği anketi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz sosyal ağ kullanırken dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgilendirilip, sosyal medya bağımlılığının neden olduğu zararları öğrendiler. Bu faydalı çalışmalarından dolayı Gürsu İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine teşekkür ederiz. 

Ara

Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Güven ÇİÇEK ve değerli okul aile birliği üyelerimiz öğrencilerimize sürpriz yaparak onlara kupa bardak hediye etti. Öğrencilerimizi sürprizleriyle sevindiren okul aile birliği başkanı ve üyelerimize teşekkür ederiz. 

Ara

Kış mevsimini yaşadığımız bu günlerde soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar sıklıkla görülmektedir. Okul sağlığı kapsamında öğrencilerimize soğuk algınlığı, grip ve bu hastalıklardan korunma yolları hakkında bilgi verildi. 

Ara

Okul Sağlığı ve Beslenme Dostu Okul programı kapsamında, öğrencilerimize abur cubur yiyeceklerin zararları hakkında bilgi verildi. Okul sağlığı ve Beslenme Dostu Okul Ekibi sağlığa zararlı yiyecekler hakkında pano hazırlayıp, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu yiyeceklerin insan sağlığına verdiği zararı anlattı. Yaptıkları çalışmalardan dolayı ekipteki öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Ara

Okulumuzda 25/12/2019 tarihinde İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' u Anma Töreni yapıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mehmet Akif Ersoy' un hayatı hakkında bilgi verildikten sonra Zulmü Alkışlayamam, Birlik ve Çanakkale Şehitlerine adlı şiirler okundu. Mehmet Akif Ersoy' un sözlerinden örnekler verildikten sonra video gösterimi yapıldı ve tören  sona erdi. 

Ara

Okulumuzda 9. sınıflar arasında yapılan bilgi yarışmasının galibi 9/A sınıfı olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Ara

Okulumuzdan 2015 yılında bilgisayarlı muhasebe bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Burcu GENÇ ve Aykut GÜNEŞ, yükseköğrenimlerini tamamladıktan hemen sonra girdikleri sınavlarda başarı göstererek Adalet Bakanlığı İcra Katipliği' atanmışlardır. Burcu GENÇ " 2015 yılında bilgisayarlı muhasebe bölümünden mezun oldum. Yükseköğrenimimi tamamladıktan hemen sonra icra katipliğine atandım. Okulumuzda almış olduğum F klavye derslerinden dolayı bu mesleği aklıma koymuştum. Memurluğun sevinci ve heyecanı içindeyim" diyerek sevincini dile getirmiştir. Aykut GÜNEŞ "Üviversiteyi bitirdikten hemen sonra katiplik sınavlarına girdim. KPSS, yazılı ve sözlü mülakat sonucunda icra katibi olarak atandım. Göreve başlayacağım için çok heyecanlı ve gururluyum. Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi' ne bana kattığı herşey için teşekkür ederim. İcra katibi olmamın en büyük nedeni F klavye bilgimdir. Hızlı yazmak sizi öne taşır. Ben Bursa 8. si olarak atandım" diyerek sevincini ifade etmiştir. Öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, memuriyet hayatlarında başarılar dileriz. Ayrıca tüm öğrencilerimize örnek olmasını temenni ederiz. 

Ara

Okulumuzun 12. sınıf öğrencileri üniversite ve meslek tanıtım faaliyetleri kapsamında Uludağ Üniversitesi  Ali Osman Sönmez Kampüsü' nde üniversite ve meslek seçimi hakkında bilgilendirilmişlerdir. Üniversitemizin yönetimi ve öğretmenlerine verdikleri bilgiler için teşekkür ederiz.

 

Ara

Okulumuzda, okul ve çevresini tamir, onarım ve güzelleştirme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda okulumuzun girişi 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer HALİSDEMİR' in aziz hatıralarını canlı tutumak için 15 Temmuz Köşesi olarak düzenlenmiştir. 

Ara

Okulumuzda Tutum, Yatırım ve Türk Malı Haftası etkinlikleri tüm öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Okulumuzda yerli malı ile ilgili pano hazırlanmış, görevli öğrencilerimiz tüm sınıflarda tutum ve yatırım hakkında bilgiler vermişlerdir.