T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / GÜRSU - Latif Dörtçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hayat Boyu Öğrenme Portalı Yayına Sunulmuştur.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın koordinasyonunda ve Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde Hayat Boyu Öğrenmenin  Desteklenmesi-2 Projesi kapsamında hazırlanan Hayat Boyu Öğrenme Protalı "http://www.hbo.gov.tr" adresinde yayına sunulmuştur.

 

 

        

Hayat Boyu Öğrenme Portalı ‘öğrenme ve çalışma fırsatlarına açılan kapı’ olarak hazırlanan önemli bir yeniliktir. Portalda güncel öğrenme ve istihdam fırsatlarının yanı sıra kişilerin mesleki ve kişisel gelişim ihtiyaçlarına yönelik hayat boyu rehberlik bilgileri sunulmaktadır.

Çeşitli hizmet sağlayıcılarından alınan verilerin bir araya getirildiği Hayat boyu Öğrenme Portalı’nda, temel eğitimden yüksek öğretime, yaygın eğitimden uzaktan öğrenmeye tüm öğrenme fırsatları konusunda bilgi sunulmaktadır.

Hayat boyu öğrenmenin özellikle istihdama yönelik bilgi/beceri edinmede ve mevcut bilgilerin güncellenmesinde geçerli bir seçenek haline geldiği günümüzde, yaygın eğitim önem kazanmıştır ve ülkemizde nüfusun her kesimine hitap eden yaygın eğitim fırsatları geliştirilmektedir. Bu bağlamda, Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile ülkedeki en büyük hayat boyu öğrenme kurumlarının veri tabanlarına tek noktadan erişim sağlanması hedeflenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezleri tarafından sunulan kurs programlarının yanı sıra İŞKUR ve diğer kamu ve özel kuruluşların sunduğu eğitim ve iş olanaklarına bu portaldan ulaşabilirsiniz.

Portalın kariyer rehberliği bölümünde ise, kariyerinizi planlarken ve meslek seçimi yaparken sizin için gereken önemli bilgilere ulaşabilir, portal aracılığıyla sunulan çeşitli ölçek, anket ve çalışma kağıtları aracılığıyla öz değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 02.01.2018 - Güncelleme: 02.01.2018 09:39 - Görüntülenme: 63
Kaynak: www.hbo.gov.tr
  Beğen | 0  kişi beğendi